Denizden Mutfak Hikayeleri

Denizden Mutfak Hikayeleri

denizden mutfak hikayeleri

 

     Bugün işten gelince tv de güzel bir yemek programına denk geldim. Farklı ve damak tadımıza uygun yemek tariflerinin yanı sıra anlattığı hikayeler çok hoşuma gitti. Mesela ranch sos yapımını anlattı ki ben bu sosa bayılırım, oldukça da kolaymış. Bundan sonra iş çıkışları programım belli.

     Cine 5′te hafta içi hergün 12.50-13.30 saatlerinde ekrana gelen programın tekrarları ise aynı gün 17.35-18.15 saatleri arasında yayınlanıyor. Deniz Orhun, farklı yemek tarifleri, yemek pişirmenin püf noktaları, doğru malzeme seçimi ve uygun damak tadını yakalamanın sırları bu programda açıklıyor. anlattığı güzel hikayeler ise sizi hiç sıkmıyor.

   Amerika’da bu işin Harvard ‘ı olan Kendall College ‘da pastacılık ve fırıncılık eğitimi aldı. Four Seasons Chicago’da Banquet Pastry Chef ve Union League ile Swedish Bakery’de çalıştı. International Cuisine Festival’da Türkiye’yi temsil etti ve birincilik ödülü aldı. İki yılı aşkın süredir sahibi ve şefi olduğu Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evi’nde çalışmalarına devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>